İktidar neden başarılı öğrencileri zindanlarda tutuyor?

Y. AKIN KOLDA

Bugün sizlerle kısa bir başarı hikayesi paylaşacak,  hayatları ve umutları çalınan gencecik Hava Harbiyelilerin geleceği adına bir kaç dakikanızı bize ayırmanızı isteyeceğim. 

Işıklar Askeri Lisesi eğitimi boyunca derslerindeki başarısı yanında sosyal kişiliği ve havacılığa olan tutkusu ile örnek bir öğrenci olmuştu. Sürekli okuduğu kitaplar ve değerli öğretmenlerinin yönlendirmesi ile bir arkadaşı ile beraber ulusal bilim olimpiyatları için hazırladıkları projede hızla yol katetmişler ve çok önemli ödüller kazanarak Turkiyeyi temsil etme hakkına sahip olmuşlardı. Türkiye’yi temsil ettikleri “Uluslararası INTEL-ISEF Proje Yarışması”nda ABD’de 10-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında Pittsburg’da düzenlenen yarışmada dünya ikincisi oldular. Bunun yanında da Amerika Kimya Derneği Ödülü ve NASA Ödülü kazandılar. Başarılarını devam ettiren harbiyeliler son olarak 14-22 Haziran 2015 tarihleri arasında New York’ta düzenlenen “GENIUS Olimpiyat Dünya Proje Yarışması”na da katıldı. İki genç öğrenci, dünya birincisi oldu.

Evet bu harbiyelilerimizin adı Seyit Alp HERDEM ve Tahsin ELMAS. Seyit Alp şuan 245 arkadaşı ile birlikte Silivri Askeri Ceza Evinde tutuklu ve müeebbet hapis cezasına çarptırıldı.  Onlar sadece bir gece uykularından kaldırılıp eğitim ve güvenlik maksadıyla otobüslere bindirilerek yola çıkarılan bir grup öğrenciden başkası değillerdi. Ancak birileri sözde 15 Temmuz darbesinin faturasını bu harbiyelilere kestiler.

Lütfen sesimizi duyurun.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *