Akıncıdan Haberiniz Olsun, Tuğgeneral Aydemir TAŞÇI.

AKIN MERT

15 Temmuz Kumpasının Hava Kuvvetleri Karargâhındaki mağdurlarından biri Tuğg.Aydemir TAŞÇI’dır. Kendisi Terör Alarmı gerekçesiyle o gece karargâha çağrılmış olup, 16 Temmuz öğlen 15:30’a kadar burada kalmıştır. 

Aydemir Paşa’nın karargâha geldikten sonra buradan hiç ayrılmadığı kamera görüntüleri ile sabitken; Akıncı iddianamesini hazırlayan savcı, 16 Temmuz 2016 saat:08.00.59-08.02.44 zaman aralığında 143 Filo koridorunda yürüyen kişinin Taşçı general olduğunu iddia etmiştir. Ayrıca, aklın alamayacağı bir mantıkla, “darbeyi hem Karargâhtan, hem de Akıncı Üssü’nden yönetti” denilerek Akıncı’da yaşanan olayların fatura edildiği kişilerden biri Taşçı general olmuştur ve 13 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istenmiştir.

Taşçı general mahkemedeki ifadesinde, görüntülerde kişinin kendisi olmadığını, o gece hiç Akıncı’ya gitmediğini söylemiş ve savcının bu mesnetsiz suçlamasını reddetmiştir. Öyle anlaşılıyor ki, savcı görüntülerdeki kişiyi tespit edememiş, “Bu olsa olsa Aydemir Taşçı’dır” diyerek tarihi bir hataya imza atmıştır.

Olayın daha da vahim kısmı, görüntülerdeki kişinin Taşçı general olmadığı aşikarken, gerçekte bu kişinin halen bulunamamış olmasıdır! 

Bu vahim olay bize Hakan Evrim’in “O gece Akıncı’da olup da şuan kayıp olan yüzlerce kişi bulunmaktadır” sözlerini hatırlatmıştır.

Acaba bu şahıs, o gece karanlık işlere imza atmış, kamuoyundan kaçırılan kişilerden birisi olabilir mi?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *