Asker Gözüyle On Beş Temmuz Senaryosu

Türkiye’de 20 Temmuz 2016’dan itibaren bir olağanüstü hal rejimi uygulanmaya başlandı. Rejim kapsamında anayasaya aykırılık normalleşti, toplumun her renginden milyonlarca vatandaşın hakları Türk ve dünya kamuoyunun gözleri önünde kitlesel bir şekilde ihlal edildi.

Başlangıçta kısa süreli olacağı belirtilen rejim daha sonra kalıcılaştı. Mutlak bir anayasasızlık hali olan rejim altında 600.000 civarında doğrudan, soy bağlılığı ilişkileri üzerinden de 4.000.000 civarında olduğu tahmin edilen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı sosyal ölüme maruz bırakıldı. Münferit sosyal ölümlerin kitleselliği bunu sosyal soykırım yapıyordu. Ana karnındaki bebekler dahil olmak üzere çok sayıda yaşlı, genç, kadın, erkek hayatını kaybetti.

15 TEMMUZ SENARYOSU

İşte bu sosyal soykırım senaryosunun atılacak adımları için kan dökmek ve bu kandan itibar devşirmek gerekiyordu.

15 Temmuz 2016’da da bu lütuf (!) gerçekleşti.

Yıllara yayılmış bir post modern soykırım senaryosunun nasıl kurgulandığını, bir milletin nasıl parçalandığını okuyacaksınız.

Kitap 15 Temmuz Olayı’ndan yaklaşık 3 yıl sonra elde edilebilen resmi belge ve bilgilere göre yazıldı. Kitabın hazırlığında özellikle duruşma tutanaklarını, gerçek belge ve gerçek kişilere dayanan tespit ve değerlendirmeleri kullanıldı. Kamuoyuna servis edilenin dışında kalan, daha büyük resim sizlere sunulmaya çalışıldı.

Kitabın mütevazi bir katkısının da resmi söylemlerin esiri olmayıp 15 Temmuz sürecini sorgulayabilecek daha kapsamlı eserler için küçük bir girizgah olmasıdır.

Aşağıdaki linkten şimdiden ön sipariş vererek kitabı daha uygun fiyata alabilirsiniz. (link: https://play.google.com/store/books/details?id=FjClDwAAQBAJ) play.google.com/store/books/de…

Ayrıca dilediğiniz kişilere Hediye de edebilirsiniz. Okuyucu uygulamaları:

Apple platformları (link: https://apps.apple.com/tr/app/google-play-kitaplar/id400989007?l=tr) apps.apple.com/tr/app/google-…@Android platformları (link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.books) play.google.com/store/apps/det…

https://play.google.com/store/books/details?id=FjClDwAAQBAJ

HÜSEYİN DEMİRTAŞ KİMDİR?

1970 yılında Sivas’ta doğdu. İlk ve orta öğreniminin ardından Deniz Lisesi ve Deniz Harp Okulu eğitimini tamamlayarak 1994 yılında Deniz Subayı olarak Teğmen rütbesiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’ne hizmet etmeye başladı. 22 yıllık deniz subaylığı süresince Deniz Kuvvetlerinin çeşitli yüzer ve kıyı birliklerinde ve çeşitli uluslararası pozisyonlarda görev yaptı.

2016 yılında Bükreş Deniz Ataşesi görevinin tamamlanmasının ardından Türkiye’ye döndüğünde, Romanya’da iken Türkiye’de adam öldürmüş ve yaralamış gibi gösterilerek gözaltına alındı. Ardından hak mücadelesine başlayınca memuriyetten çıkarıldı. Halen Türkiye’deki Cumhuriyetten diktatörlüğe doğru olan rejim değişikliği ve milyonlarca vatandaşa soykırım uygulayan bir suç örgütüyle mücadele yürütmektedir.

Evlidir, 3 çocuk sahibidir, İngilizce bilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *