Melek Çetinkaya’ya Uygulanan Yeni Hukuksuzluk..

Askeri öğrencilerin uğradıkları haksızlıklara karşı mücadelenin sembol ismi haline gelen Melek Çetinkaya’ya uygulanan hukuksuzluklar, yeni bir boyut kazandı.

Anayasa ile güvence altına alınan temel hak ve özgürlüklerden “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Hakkı” hiçe sayılarak Melek Çetinkaya’nın mağduriyetleri dile getirmesi engelleniyordu. Hatta evinden çıktığı anda gözaltı işlemi uygulanarak en meşru hakkını kullanmasına izin verilmiyordu.

Sosyal medyaya düşen videolar ve şahitlerin anlatımları, yaşanan hukuksuzluğun yeni bir boyutuna dikkat çekiyor. Melek Çetinkaya ve beraberindeki hak ve özgürlük savunucularının eylemleri sırasında sadece Melek Çetinkaya’ya gözaltı işlemi uygulanıyor. Anayasanın “Kanun Önünde Eşitlik’ ilkesi de ihlal edilerek hukuksuzluklara bir yenisi daha eklenmiş oluyor. Hukuk devletinin yerle yeksan olduğu ülkemizde, bu keyfi uygulamaya DUR! deme endişesi taşıyan bir yetkili de kalmamış görünüyor.

Sadece bir anne olan Melek Çetinkaya’dan bu kadar korkmaları, karanlık mihrakların Harbiyeli öğrencileri nasıl bir tuzağa düşürdükleri ve nasıl kanlı bir senaryoyu hayata geçirmiş oldukları hakkında yeterince fikir veriyor…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *