Hukukun Katledildiği FETÖMETRE VE ATİİİ ŞUBE-I

ERSİN DEMİRCAN

Ben, 1997 yılında ülkeme ve halkıma sadakatle hizmet edeceğine yemin emiş, bu yemininden zerre şaşmadan büyük aşk ve şevkle görev yaptığım yuvam Deniz Kuvvetlerinden 06 Ocak 2017 tarihinde hiçbir delil gösterilmeksizin sorgusuz sualsiz ihraç edilen Deniz Astsubayı Ersin Demircan.

Yazımın sonraki bölümlerinde kendi kariyerim ve atılma sürecimle doğrudan ilintili son görev yerim ve bu görev yerinin sorumlu olduğu, medyada sık sık yer verilen FETÖMETRE konusuna değinmek istiyorum. Öncelikle, bana bu hukuk dışı uygulamayı Türk halkıyla paylaşmama imkân tanıdığı için 15temmuz.info sitesine teşekkür etmek istiyorum.

Meslek hayatım boyunca Deniz Kuvvetlerinin en yoğun ve önemli birimlerinde çalıştım. 2007-2008 yılları arasında NATO’nun COMSNMG2 karargâhında, 2012-2013 yılları arasında da Afganistan’da ISAF komutası başta olmak üzere NATO koordinesinde de yürütülen birçok organizasyon ve tatbikatlarında da görev aldım. En son ise 2016 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığının, rütbeli personelin ordudan ihraç edilmesinde kullanılan suni terörist yaratma aracı “FETÖMETRE” uygulamasından sorumlu Adli Takip, İdari İşlem ve İnceleme Şube (ATİİİ Ş.)’de Adli Takip Astsubayı görevinde bulundum. ATİİİ Şubenin başında ve benim görev yerimde yer verilen “ADLİ” ifadesi sizi yanıltmasın, burada çalışanların tamamı benim gibi hukukla alakası olmayan subay ve astsubaylardan müteşekkildir.

15 Temmuz 2016 günü gerçekleşen ve sonuçları itibarıyla darbeden çok her şeye benzeyen teşebbüsün ardından, Tuğamiral rütbesindeki CİHAT YAYCI Tümamiral rütbesine terfi ettirilerek Deniz Kuvvetleri Personel Başkanı olarak atanmıştır. Ben görev yaparken Kuvvet personeli arasında 15 Temmuz’daki şaibeli etkinlikleri hakkında bolca konuşulan CİHAT YAYCI, atandığı Personel Başkanlığı bünyesinde 11 Eylül 2016 tarihinde, Türk tarihinde eşine rastlanması imkânsız acılara imza atacak ATİİİ Şubeyi kurar. İşte benim de FETÖMETRE ile serüvenim, kendisiyle önceden çalıştığım için beni yakından tanıyan bizzat Cihat YAYCI tarafından Eylül 2016’da ATİİİ Şubeye atanmamla başlamıştır. Bütün diğer personel gibi tamamen CİHAT YAYCI’nın onayı ile atamamın yapıldığı şubede görevlendirilen 15 kişilik kadronun büyük bir çoğunluğu ERGENEKON, BALYOZ, FUHUŞ, AMİRALLERE SUİKAST davalarından hüküm giymiş ya da soruşturma geçirmiş personelden oluşmaktaydı.

Bana kullanmaya zorladıkları insan hakları katili FETÖMETRE silahını, işledikleri hukuk cinayetlerini ifade etmeye başlamamla birlikte bu defa şahsımın haklarını yok etmek üzere bana doğrultarak 06 Ocak 2017 tarihinde ordudan ihraç ettiler. ATİİİ Şube, FETÖMETRE nedir, nasıl uygulanır konularını serinin devamında sizlerle paylaşacağım.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *