ANA SAYFA
15 TEMMUZ’UN FAİLİNİ NASIL ÖĞRENDİK? 15 TEMMUZ KİME YARADI, MAĞDURU KİM?

15 Temmuz olaylarının üzerinden yaklaşık 3 yıl geçti. Bugüne kadar olayın faili konusunda devletin tepesi bir grubu adres gösterdi. çalışacağım.

DİLAVER DERVİŞ


15 Temmuz yargılamalarında hikâyeleri toplumun vicdanına dokunan kesim askeri öğrenciler ve erler. Kim oldukları bilinmeyen şebbihalar ve vahşiler tarafından kesici ve delici aletlerle şehit edilen Hava Harp Okulu öğrencileri, vicdan sahipleri için üzüntü kaynağı. Arkadaşlarının haince katledilmesinin üzüntüsü, aldıkları müebbet hapis cezalarıyla katlanıyor. 

DİLAVER DERVİŞ


15 Temmuz günü herşeyden habersiz, hatta elinde tuttuğu silahın kullanımından bile habersiz 3 günlük erler, daha önce öğrencilikten öteye gidip hiç gerçek görev yapmamış harbiyeliler, tek kelime ile vahşice, burada mübalağ ettiğim zannedilmesin, o yüzden tekrar vurguluyorum Vahşice katledildiler, boğazları kesildi…


SIRADAN İNSANLAR NASIL İŞKENCECİ BİREYLER HALİNE GELİR?

Nazi SS subayı Adolf Eichmann, 1961 yılında Arjantin’de yakalanmasını müteakip Kudus’te yargılandı ve 1962 yılında idam edildi. Kendisine atılı olan suçlama İkinci Dünya Savaşı sırasında Yahudi toplama kamplarındaki işkencelerdi.

AHMET YILDIZ